Hypotéka & záznam v registrech?

Pozdě ale přece? Pokud se vám to už stalo, uhradili jste pozdě za telefon, kontokorent, nebo jste neprovedli včas splátku úvěru, už máte záznam v registru. Co ale dělat, když chcete zrovna hypotéku? Získat negativní záznam v registru je totiž velmi jednoduché.

Schválení hypotéky i se záznamem v registrech?

Hodně záleží, o jaký zásek se jedná. V případě že jste uhradili pozdě jen jednu splátku, nemělo by to mít fatální vliv na posuzování hypotéky. Banka může k posouzení přistoupit individuálně, některé banky ale poskytnutí hypotéky odmítnou rovnou.

Jak je na tom SOLUS?

V SOLUSu jsou registrované všechny banky, většina úvěrových společností, mobilní operátoři, prodejci energií. Shromažďují se zde informace a negativní záznamy. Co je zajímavé, některé banky ovšem registr SOLUS neprověřují, a pokud prověřují, tak individuálně posoudí okolnosti, za kterých jste se dostali do prodlení.

A co na to BRKI?

Tady už přituhuje, pokud máte záznam v Bankovním registru klientských informací (BRKI). Sem se zapisují pozitivní, tak negativní informace o všech úvěrech.

Dostali jste se do obtíží nedopatřením? Máte záznam? Konzultuje možnosti, za jakých je možné situaci řešit a hypotéku si vzít.